Lwia zmarszczka – jak ją usunąć?

lwia zmarszczka - jak ją usunąć

Lwia zmarszczka nazywana jest zmarszczką złości, powstaje wskutek powtarzalnych ruchów mięśni twarzy. U niektórych staje się wyraźna już w młodym wieku. Wpływa na to wiele czynników przyśpieszających proces starzenia. Jednak dzięki odpowiednim metodom, możesz opóźnić proces powstawania lwiej bruzdy, oraz wygładzić ją nawet w zaawansowanym stadium.

Lwia zmarszczka – dlaczego powstaje?

Lwia zmarszczka należy do zmarszczek mimicznych i najprędzej powstających. To pionowa bruzda na czole, która znajduje się między brwiami. Przyczyną jej powstawania jest intensywna praca mięśnia znajdującego się między oczami.

Marszczenie czoła wskutek złości lub nieświadomych odruchów, z czasem powoduje powstanie płytkiej pionowej rysy. Z czasem zaczyna się pogłębiać i przekształca w wyraźną bruzdę.
U osób z intensywną mimiką twarzy, można zauważyć lwią zmarszczkę już ok. 25 – roku życia.

Do czynników, które przyśpieszają jej powstawanie należą:

  • przewlekły stres
  • intensywne opalanie w solarium lub na słońcu
  • palenie papierosów
  • dieta uboga w składniki odżywcze
  • niewłaściwa pielęgnacja twarzy

Lwia zmarszczka jako skutek procesu starzenia

Lwia zmarszczka jest spowodowana fizjologicznymi procesami starzenia się skóry. Natomiast intensywna mimika twarzy i inne czynniki, przyspieszają jej powstawanie.

Około 25 – roku życia stężenie kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny zaczyna zmniejszać się. To powoduje, że skóra staje się mniej nawilżona i zaczyna wiotczeć. Włókna kolagenowe i elastyny, stanowiące naturalne rusztowanie skóry osłabiają się.

Proces ten w początkowym etapie jest niezauważalny, ale z upływem lat, rysy przekształcają się w coraz głębsze bruzdy. Tempo powstawania lwiej bruzdy zależy od genów, ale codzienne stosowanie kosmetyków regenerujących może je spowolnić.

Im bardziej nawilżona skóra i mocniejsze włókna, tym dłużej cera zachowuje młody wygląd i jest odporniejsza na działanie szkodliwych czynników.

jak sie pozbyc lwiej zmarszczki

Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć?

Lwia zmarszczka jest najbardziej widoczna podczas marszczenia brwi. Jeśli również masz ten problem, zapoznaj się ze sposobami, dzięki którym możesz ją spłycić lub całkowicie wygładzić.

Pamiętaj, aby każdego dnia dbać o cerę – wzmacniać strukturę skóry i wspomagać jej regenerację. Natomiast w zaawansowanym stadium, pomóc mogą zabiegi, których ilość zależy od głębokości bruzdy. Im prędzej przeprowadzone, tym lepszy efekt.

Niektóre zabiegi należy powtarzać, zgodnie z zaleceniami specjalisty. 

Jak możesz pozbyć się lwiej zmarszczki za pomocą zabiegów?

Botoks na lwią zmarszczkę – zasada działania

Botoks na lwią zmarszczkę to jedna z najpopularniejszych metod jej usuwania. Zabieg przynosi szybki efekt w postaci gładszej skóry.
To toksyna botulinowa, czyli syntetyzowany przez bakterie Clostridium Botulinium związek, powodujący blokowanie przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. To sprawia, że mięsień odpowiadający za marszczenie brwi zostaje rozluźniony, a jego aktywność ogranicza się.

Związek ten jest stosowany do usuwania bruzd, do których należy m.in. lwia zmarszczka. Jeśli nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne, ostrzykiwanie toksyną można przeprowadzić zarówno w początkowej, jak i zaawansowanej fazie zmarszczek.

Zabieg trwa ok. 20 minut i nie powoduje bólu. Podczas wstrzykiwania substancji, może pojawić się niewielki dyskomfort. Po zabiegu skóra jest lekko opuchnięta, ale najczęściej po kilku godzinach staje się gładsza i jędrniejsza.

Prawidłowa iniekcja botoksu powoduje rozluźnienie napiętego mięśnia i w efekcie wygładzenie skóry. Po zabiegu należy unikać stosowania kosmetyków z alkoholem oraz makijażu – według zaleceń specjalisty.

Zabieg najczęściej należy powtórzyć po 6 miesiącach.

Lwia zmarszczka – zabieg laserem

Wiele osób chce pozbyć się niedoskonałości, którą jest lwia zmarszczka, zabieg laserem może pomóc. Wizyta zaczyna się od wywiadu ze specjalistą, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Zasada wygładzania zmarszczek laserem polega na emitowaniu mikrowiązek światła, które w kontrolowanym zakresie wywołują mikrouszkodzenia tkanek. W efekcie zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne, przez co skóra wygładza się.

Parametry zabiegu są dobierane odpowiednio do stopnia zaawansowania lwiej bruzdy. Nie wolno spożywać alkoholu przed i po zabiegu, a w razie przyjmowanych leków, trzeba poinformować o tym lekarza.

Po zabiegu skóra może być podrażniona, ale szybko wraca do formy. W przypadku głębokich zmarszczek, najczęściej wymagane jest wykonanie kilku zabiegów.

W ofertach klinik istnieją różne typy laserów, które różnią się parametrami, m.in. długością emitowanej fali.

Usuwanie lwiej zmarszczki kwasem hialuronowym

Usuwanie lwiej zmarszczki można przeprowadzić kwasem hialuronowym. To związek, który odpowiada za wiązanie cząsteczek wody w skórze właściwej.

Z wiekiem jego stężenie zmniejsza się, przez co skóra traci jędrność, koloryt i staje się zwiotczała. Dlatego poza zabiegiem, warto dbać o cerę za pomocą kosmetyków nawilżających i regenerujących.

Kuracja polega na wstrzykiwaniu kwasu między brwi, co powoduje wygładzenie lwiej zmarszki. Drobne ukłucia mogą wywołać dyskomfort, dlatego niektóre pacjentki decydują się na znieczulenie. Skóra po ostrzykiwaniu jest lekko opuchnięta. Jednak po kilku godzinach obrzęk zanika, a jej powierzchnia staje się gładsza i jędrniejsza.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, dlatego na ogół nie wywołuje reakcji alergicznych oraz skutków ubocznych.

Zabieg należy powtarzać co kilka miesięcy.

zapobieganie powstawania lwiej zmarszczki

Jak zapobiegać powstaniu lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka to skutek mimiki twarzy i z wiekiem staje się coraz bardziej widoczna. Jeśli chcesz zachować młody wygląd jak najdłużej, to dbaj o codzienną pielęgnację.

  1. Stosuj krem, który zwiększa poziom nawilżenia skóry oraz wspomaga regenerację komórek. Pamiętaj, aby delikatnie wklepywać krem w skórę do momentu, aż się wchłonie.
  2. Lwia bruzda powstaje w wyniku pracy mięśnia między brwiami. Długotrwałe napięcie może powodować jego przykurcz, utrzymujący się podczas snu. Dlatego wieczorem, delikatnie rozmasuj mięśnie wokół oczu, kolistymi ruchami.
    To sprawi, że usuniesz napięcie, a skóra nie będzie zmarszczona przez wiele godzin.
  3. Jeśli Twoja cera ma skłonność do powstawania zmarszczek, to unikaj nadmiernego opalania na słońcu lub w solarium, aby nie przesuszać skóry.
  4. W lato stosuj krem ochronny, który zapobiega utracie wody i starzeniu skóry.

Podsumowanie

Lwia zmarszczka pojawia się z czasem u każdej osoby i jest mniej lub bardziej widoczna. Jednak przez odpowiednią pielęgnację twarzy, możesz opóźnić proces jej powstawania lub sprawić, że zostanie usunięta.

W początkowym etapie powstawania bruzdy, krem oraz masaż może całkowicie ją wygładzić. Natomiast w zaawansowanym stadium, konieczne mogą okazać się zabiegi, które są uzupełnieniem codziennej pielęgnacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top