Przechowywanie kosmetyków w lodówce — błąd czy dobry pomysł?

Przechowywanie kosmetyków w lodówce

Produkty kosmetyczne, ze względu na swoją formułę, wymagają szczególnej pielęgnacji, która polega na przechowywaniu ich w odpowiednim miejscu, tak aby nie psuły się i były skuteczne.

Producenci zazwyczaj zalecają, aby tego typu produkty były przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Chociaż wiele z nas ma tendencję do przechowywania ich w łazience, ponieważ jest to miejsce, w którym ich używamy, nie jest to naprawdę najbardziej odpowiednie, ponieważ jest tam wilgoć i znaczne zmiany temperatury, co może prowadzić do zmian w formułach.

które kosmetyki można trzymać w lodówce

Które rodzaje kosmetyków można przechowywać w lodówce, a które nie?

Wybór lodówki do przechowywania tych produktów jest dobrym rozwiązaniem na pewne okazje, chociaż prawdą jest, że zazwyczaj nie jest konieczne przechowywanie ich w tak zimnym środowisku, ale jest to dobre miejsce, biorąc pod uwagę, że zarówno wilgotność, jak i temperatura pozostają stałe.
Mimo to należy pamiętać, że tylko niektóre produkty mogą być przechowywane w lodówce, inne, takie jak produkty do makijażu, mogą być zmieniane.

Krem do konturowania oczu jest jednym z produktów kosmetycznych, które powinny być przechowywane w lodówce. Nie tyle dla jego utrzymania, ale dlatego, że utrzymanie go w chłodzie pomaga zmniejszyć opuchliznę w tym obszarze twarzy i zminimalizować wygląd ciemnych kręgów i worków pod oczami.

Tonery i mgiełki do twarzy mają kojący i chłodzący wpływ na skórę, gdy są przechowywane w lodówce, dając twarzy uczucie podobne do tego, jakie daje zimna woda o poranku.

Kremy do ciała, takie jak kremy po opalaniu, antycellulitowe lub te, które mają na celu złagodzenie ciężkich nóg, również oferują dodatkowe korzyści, gdy są przechowywane w lodówce.

Produkty, które zostały wyprodukowane z naturalnych składników lub te, które zostały stworzone z wysokiego stężenia składników aktywnych, takich jak retinol lub witamina C, mogą być również przechowywane w lodówce, szczególnie w okresie letnim, ponieważ ciepło i bezpośrednie światło słoneczne może spowodować ich szybszy rozkład.

Maseczki do twarzy zwiększają swoje korzyści, jeśli są przechowywane w lodówce.

Jeśli chodzi o balsamy do ust, zaleca się przechowywanie ich w lodówce w okresie letnim, ponieważ ich skład może powodować ich topnienie w przypadku wystawienia na działanie wysokich temperatur.

Lakiery do paznokci mogą być również przechowywane w lodówce, aby zapobiec ich rozkładowi na słońcu i w wysokiej temperaturze.

Niektóre akcesoria kosmetyczne, takie jak gąbki do nakładania makijażu, są łatwiejsze w użyciu, gdy są przechowywane w niskiej temperaturze.

Wreszcie, jeśli przechowujesz perfumy w lodówce, zapach perfum będzie wzmocniony.

Jest jednak coś bardzo ważnego, o czym należy pamiętać, jeśli zdecydujemy się na przechowywanie tych produktów kosmetycznych w lodówce, a mianowicie, jak już wspomniałam, największym problemem, z jakim mogą się one spotkać, są nagłe zmiany temperatury, dlatego po ich zużyciu należy je przechowywać w chłodzie, aby zapobiec ich zepsuciu.

Ponadto, obecnie wiele marek kosmetycznych wprowadziło mini lodówki do przechowywania tych produktów, wiedziałaś o tym?

korzysci plynace z zimna na skore

Korzyści płynące z działania zimna na skórę

Czy wiesz, dlaczego twierdzę, że niektóre produkty, które można przechowywać w lodówce, zwiększają w ten sposób swoje korzyści? Ponieważ zimno naprawdę ma pozytywny wpływ na naszą skórę.

Po pierwsze, niskie temperatury są w stanie stymulować krążenie krwi, ze wszystkimi tego konsekwencjami, a nawet, przy ciągłym stosowaniu, pomagają odmłodzić skórę.
Inną wielką korzyścią, zwłaszcza w obszarze ciemnych kręgów i worków pod oczami, jest to, że zimno pomaga w dekoncentracji i zmniejszeniu obrzęku w tych obszarach twarzy, które gromadzą najwięcej płynu.

Wreszcie, dzięki zmianie temperatury spowodowanej nałożeniem zimna na twarz, rozszerzone pory zostają zamknięte, dzięki czemu skóra wygląda na gładszą. W ten sposób możemy zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek, a także zwiększyć nawilżenie skóry.

Czy wiesz, że kosmetyki tracą ważność?

To prawda, produkty kosmetyczne mają ograniczony okres przydatności do użycia ze względu na swój skład. Różni się to w zależności od konkretnego produktu i składników użytych do jego produkcji. Kremy, ogólnie rzecz biorąc, po otwarciu mają trwałość od sześciu do dwunastu miesięcy.

Łatwiej jednak dowiedzieć się, jak długo każdy produkt zachowuje trwałość w idealnym stanie, wystarczy spojrzeć na butelkę, gdzie zawsze znajduje się liczba i litera M. Oznacza ona liczbę miesięcy, przez które kosmetyk może być używany po otwarciu.

Trzeba uważać na datę ważności tego typu produktów, ponieważ nie tylko tracą one swoją skuteczność, ale mogą również powodować alergie i podrażnienia skóry.

Dlatego dobrym pomysłem może być przechowywanie naszych produktów kosmetycznych w lodówce, pod warunkiem, że będą one tam stale trzymane, aby uniknąć nagłych zmian temperatury. Prawdą jest, że należy starać się unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem i wilgocią, a także nagłych zmian temperatury. I zawsze przestrzegaj zaleceń producenta.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top