Błoto termalne z siarką – skuteczne remedium na problemy skóry trądzikowej i tłustej.

błoto termalne z siarką w pielęgnacji skóry

Przetłuszczająca się skóra, zaskórniki i stany zapalne to problem nie tylko nastolatków, ale również coraz większej liczby osób dorosłych.

Naturalnym bardzo skutecznym i bezpiecznym środkiem poprawiającym stan skóry trądzikowej i tłustej jest błoto termalne z siarką. Jest ono bardzo pomocne także w pielęgnacji skóry podrażnionej, alergicznej czy z egzemą.

Stosuje się je w formie maseczki, którą możemy nałożyć na twarz, ale również na dekolt, plecy czy ramiona.

Błoto termalne pozyskiwane z osadów z gorących źródeł siarkowych zawiera od 6 do 9 % siarki, a także takie cenne dla skóry minerały jak magnez, żelazo, krzem oraz glin.
Takie błoto jest osadem mineralnym, który powstaje na skutek odbywającej się na przestrzeni tysięcy lat erozji skał.

Prąd wody transportuje je na dno źródeł termalnych. Błoto jest pozyskiwane z ich dna na głębokości co najmniej 3 metrów, a następnie suszone na słońcu i rozdrabniane.

Jest ono świetnym ekologicznym kosmetykiem, który warto wypróbować, jeśli borykamy się z problemami cery tłustej.

Sprawdź, jak stosować błoto termalne z siarką w pielęgnacji skóry.

Błoto termalne z siarką - jak działa?

Błoto termalne to wręcz niezastąpiony kosmetyk do pielęgnacji cery przetłuszczającej się z tendencją do błyszczenia, mocno zanieczyszczonej i podatnej na powstawanie niedoskonałości i stanów zapalnych. Stosuje się je w postaci maseczek oraz kąpieli błotnych.

Błoto termalne z siarką – właściwości pielęgnacyjne i lecznicze:

  • błoto działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
  • absorbuje nadmiar łoju oraz wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Błoto termalne po mieszaniu z wodą pęcznieje i nabiera silnych właściwości absorpcyjnych, co pozwala mu na wchłonięcie ze skóry nadmiaru tłuszczu oraz usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka.
  • zwęża nadmiernie rozszerzone pory skórne.
  • przyspiesza proces gojenia stanów zapalnych skóry takich jak zmiany trądzikowe, egzema, łuszczyca, oparzenia, wrzody.
  • redukuje przebarwienia pozapalne i ładnie wyrównuje koloryt skóry.
  • wspomaga leczenie blizn i bliznowców.
  • regeneruje, wzmacnia i odżywia skórę.
jak działa błoto termalne w pielęgnacji?

Błoto termalne z siarką w pielęgnacji skóry

Błoto termalne z siarką możemy stosować jako samodzielny kosmetyk w stężeniu 100% lub w mniejszych stężeniach jako dodatek do różnego rodzaju maseczek oraz kąpieli.

Zastosowanie błota termalnego:

1. Maseczka błotna na twarz, dekolt, plecy lub ramiona.

maseczka z błota termalnego

Możemy po prostu rozrobić błoto z letnią wodą przegotowaną lub mineralną do konsystencji gęstej śmietany i nałożyć na skórę na 10 minut. Błoto termalne jest bardzo wydajnezaledwie jedna niewielka łyżeczka proszku, wystarczy do przygotowania maseczki na całą twarz i dekolt.

Zamiast wody do sproszkowanego błota możemy dodać także hydrolat kwiatowy lub ziołowy dopasowany do potrzeb naszej skóry. W przypadku cery zanieczyszczonej i tłustej sprawdzą się takie hydrolaty jak z kwiatów gorzkiej pomarańczy, oczarowy, szałwiowy lub rozmarynowy, natomiast do skóry podrażnionej lub z egzemą polecane są hydrolaty rumiankowy, z kocanki bądź z róży.

Jeśli nasza cery jest odwodniona i przesuszona, co może dotyczyć paradoksalnie także cery trądzikowej i tłustej, mocno wysuszonej i podrażnionej kuracjami przeciwtrądzikowymi, wówczas podczas przygotowywania maseczki warto około 20% wody zastąpić żelem hialuronowym lub aloesowym.

Dobrym rozwiązaniem jest też dodanie do takiej maseczki kilku kropli odżywczego oleju roślinnego jak na przykład olej arganowy, olej ze słodkich migdałów, czy olej z awokado.

Maseczki z błota termalnego z siarką stosujemy 1-2 razy w tygodniu.

2. Naturalny peeling do twarzy i ciała.

peeling z błota termalnego

Błoto termalne ma naturalne właściwości peelingujące. Rozpuszcza ono i pomaga usuwać martwe komórki naskórka, co sprawia, że po jego zastosowaniu skóra jest wyraźnie odświeżona, pełna blasku i ma bardzo ładny wyrównany koloryt.

Chcąc zastosować błoto termalne w postaci peelingu, rozrabiamy z wodą i delikatnie masujemy nim kolistymi ruchami twarz i ciało przez 2-3 minuty, a następnie spłukujemy.

Taki peeling można bezpiecznie zastosować nawet na skórę trądzikową z aktywnymi stanami zapalnymi. Warto go też stosować dwa razy w tygodniu na skórę tłustą, aby zapobiec powstawaniu niedoskonałości. Pomoże on też w przypadku skóry łuszczącej się, z przebarwieniami, bliznami oraz poszarzałej.

Peeling z błota termalnego to też skuteczne remedium na cellulit.

3. Kąpiele błotne.

kąpiel w błocie termalnym z siarką

Kąpiele w błotach termalnych są stosowane w sanatoriach od setek lat. Ich właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne są nie do przecenienia. Aby skorzystać z takiej kąpieli, wcale nie musimy jednak jechać do sanatorium ani do SPA. Możemy ją przygotować samodzielnie w zaciszu domowym we własnej wannie.
W tym celu wypełnijmy wannę do połowy ciepłą wodą, wrzućmy do niej około 100 gramów sproszkowanego błota termalnego z siarką i dobrze wymieszajmy.

W takiej kąpieli powinniśmy spędzić 15-20 minut, a następnie spłukać ciało prysznicem.

Skóra po kąpieli w błocie termalnym będzie wygładzona, odświeżona, a wszelkie jej stany zapalne złagodzone. Osoby z problemami takimi jak nadmierna potliwość stóp, grzybica stóp i nadmierne rogowacenie skóry na stopach, powinny wypróbować kąpiele stóp w błocie termalnym.

Sporządzamy w misce kąpiel z ciepłej wody i kilku łyżeczek błota termalnego z siarką i trzymamy w niej stopy przez 15 minut. Po tym czasie spłukujemy stopy ciepłą wodą. Skóra będzie zmiękczona i wygładzona, znacznie łatwiej będzie usunąć ze stóp wszelkie stwardnienia i modzele.

Regularne kąpiele stóp w błocie termalnym znacznie zmniejszą problem potliwości, pomogą w walce z grzybicą i poprawią stan paznokci.

Błoto termalne znajdziemy w sklepach z kosmetykami naturalnymi, zielarniach i aptekach. Za 100 gramów proszku zapłacimy 25-30 złotych. Jest to kosmetyk w pełni naturalny bez żadnych chemicznych dodatków. Jest on ekologiczny i bezpieczny dla skóry. Właściwie nie ma przeciwwskazań do jego stosowania.

Pamiętajmy jednak, że choć preparat ten wykazuje właściwości antybakteryjne i gojące, to jednak nie powinno się go stosować na świeże rany.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Zobacz wszystkie komentarze
Scroll to Top